czujnik cofania parktronik

Re: Odp: czujnik cofania

Postprzez Bohun » 2 sty 2013, o 15:20

kcichy napisał(a):Nie wszystkie.

tak, źle zadałem pytanie.... jeszcze raz: jak sprawdzić które modele Scenica mają czujnik cofania ?? :)
Bohun
S C

Auto, model: Scenic II
Silnik: typ i moc: 1.9 dCi
Rocznik auta: 2003

Re: czujnik cofania

Postprzez jarojez » 2 sty 2013, o 15:23

popatrzeć na tylny zderzak? ustalić wersję wyposażenia?
Jestem MIŁOŚNIKIEM ScenicForum.PL Jarosław
jarojez
Junior Admin

Auto, model: Scenic II ph 1 Grand
Silnik: typ i moc: 1,9 dCi 120 KM
Rocznik auta: 2004
wojewodztwo: warmińsko-mazurskie

Postprzez barti7k » 4 kwi 2013, o 10:20

stanleym210 napisał(a):Mam pytanie .czy w tylnym zderzaku od wewnątrz są wyznaczone technologicznie miejsca na czujnika cofania czy samemu trzeba mierzyć i jak tam wypadnie tak wiercić ?.Pytam, bowiem nie miałem nigdy okazji oglądać zderzaka scenica od strony wewnętrznej.

później ktoś dopisał że w SC II są

Czyli jak ja nie mam parktronica to pod listwami w zderzaku bedę miał otwory pod czujniki? Z przodu jest podobnie?

Bo tak się właśnie zastanawiałem czy jakby kupić listwy z otworkami do zderzaków, czujniki, centralkę i wyłącznik (ten co jest koło ESP) to da się to podpiąć i będzie normalnie hulało? Gdzie jest w oryginale umieszczona ta centralka od parktronica?

Czy jednak w zderzaku otworów nie ma i trzeba będzie wiercić?

a tak w ogóle czy ta centralka i czujniki to do scenika inne i np do laguny inne? nr części niby inny a wygląda identycznie (kostki podłączeń to samo chyba nawet)

przykład: laguna: http://allegro.pl/renault-laguna-ii-par ... 57270.html
scenic: http://allegro.pl/scenic-ii-modul-stero ... 23961.html

pytam bo od laguny to bym miał za przysłowiowe parę groszy :)
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły.
barti7k
S C E

Silnik: typ i moc: 1,6 16v
Rocznik auta: 2006

Postprzez jarojez » 4 kwi 2013, o 12:37

no to i teraz "ktoś" odpowie. Nawet jak nie ma zamontowanych fabrycznych czujników, w zasadniczym elemencie zderzaka są wycięte miejsca, w których przewidziano montaż fabrycznych czujników, jednak nakładka na zderzak (czarna, szara czy lakierowana w zależności od wersji) listwa takich otworów nie ma (głupio by chyba wyglądału puste otwory) i trzeba sobie wywiercić. Oryginalne nakładki z wersji z czujnikami mają dodatkowo zagłębienia na czujniki, bo te bez są płaskie. W zderzaku przednim nie widziałem takich miejsc. Centralka jest fabrycznie schowana za boczkiem z lewej strony bagażnika nad nadkolem. Co do zamienności części od Laguny trzeba zdobyć numery katalogowe i porównać, może ktoś już robił z części Laguny i potwierdzi.
jarojez
Junior Admin

Postprzez barti7k » 4 kwi 2013, o 12:50

a może wiesz czy jak w opcji parktronica nie ma to czy centralka siedzi czy jej nie ma? bo jak jej nie ma to niewiadomo też czy instalacja będzie (tej od czujników do centralki nie będzie na pewno) ale czy będzie ta od centalki do...no właśnie nie wiem nawet dokąd prowadzi :)...oj chyba jak się ociepli to prześwietlę tego scenika dokładnie...ciekawe czy dodatkowo trzeba parktronic uaktywniać clipem - do instalacji z laguny mam dostęp w każdej chwili więc na pewno go testnę chociaż "na krótko", ale to jak będzie ciepło czyli na świętej Nigdy raczej :)...generalnie mam chrapkę na tempomat i parktronic

co do przodu to widziałem listwy z otworami nie wiem jak z otworami w zderzaku...hmmm czy od czujników z przodu kabel będzie szedł aż do tej centralki z tyłu? kawał kabla to będzie :)

co do nr części odczytanych z allegro: scenic II: 8200 235 627, laguna 8200 051 286 - wyglądają identycznie (podłączenia kostek też), do espace IV znalazłem z numerami zarówno od scenica II jak i od laguny
barti7k
S C E

Postprzez jarojez » 4 kwi 2013, o 13:02

montowałem w swoim nieoryginalny i rozbebeszałem tył, nie ma żadnej centralki ani przewodów. Ten nieoryginalny wpinałem do masy i przewodu światła cofania lewej tylnej lampy a przewód do wyświetlacza schowałem za plastikowymi nakładkami na progi, obeszło się bez ich ściągania, podważałem tylko wkrętakiem i wsuwałem przewód. Nic nie odstaje. Są też wersje z czujnikami bezprzewodowymi i kamerkami z wyświetlaczem.
jarojez
Junior Admin

Postprzez barti7k » 4 kwi 2013, o 13:11

jeśli nie będzie żadnej instalacji to będzie kiszka na maxa bo w scenicu jest też wyłącznik systemu przy wyłączniku ESP więc montaż oryginalnego może być skomplikowany bardziej niż myślałem

pogrzebałem i wygrzebałem i z tego co piszą na innych forach wszystko powinno być

http://megane.com.pl/topic/46677-fabryc ... fania-pdc/ (nie wiem czy mozna wklejać linki do innego forum - jesli nie przepraszam)
barti7k
S C E

Re: Odp: czujnik cofania

Postprzez NightSky » 5 kwi 2013, o 07:33

Ze względu na małżonkę, która boi się jazdy większym autem niż Clio, obiecałem że będą czujniki parkowania. Niestety w wybranym autku ich nie ma, więc też analizuje czy iść w orginalny zestaw czy coś z uniwersalnych Valeo lub chińczyków. Aby skompletować zestaw orginalny potrzeba modulł czujnika, głośniczka, wiązki elektrycznej z czujnikami, przycisku do deski oraz w wersji full wypas 3 x listwa zderzaka z fabrycznymi otworami pod czujniki.

Szperajac po allegro wyszło ze najdroższe będą chyba listwy i jeszcze problem z dobraniem ich koloru. Całą resztę da się skompletować za 200-300 zlotych. Czyli też wyjdzie podobny koszt do Valeo.

Ostateczną decyzje podejmę chyba po sprawdzeniu czy są odpowiednie wiązki pod lewym boczkiem w bagażniku...
Wysyłane z mojego GT-B5512 za pomoc Tapatalk 2
NightSky
S C

Auto, model: Scenic II ph I
Silnik: typ i moc: 2.0 F4R 136KM
Rocznik auta: 2003

Postprzez barti7k » 5 kwi 2013, o 11:33

z tego co ja popatrzyłem to masz rację - najdroższe będą listwy :) bo zderzak to ponoć każdy jest przystosowany. Ponadto wyczytałem, że listwy występowały w 3 kolorach - szary, czarny i lakierowany. Czy lakierowany = w kolorze nadwozia tego już nie wiem niestety. Jak się zrobi cieplej to ja przetestuję parktronic z laguny 2. I tak jednak konieczne będzie podpięcie pod CLIP. W instrukcji serwisowej wszystko jest opisane jak aktywować i gdzie powpinać.
barti7k
S C E

czujniki cofania

Postprzez DUUD71 » 16 maja 2013, o 18:34

Witam mam czujniki cofania scenic III. Jeżeli bym chciał zamontować pod oryginalny wyświetlacz czujniki do przodu czy jest taka możliwość i czy było by to finansowo opłacalne Pozdrawiam
DUUD71
S C

Auto, model: grand scenic III
Silnik: typ i moc: 130 Km
Rocznik auta: 2009

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka